schody

Balustrady z Drewnem

Balustrady z elementami drewna stanowią grupę balustrad wewnętrznych nierdzewnych, ażurowych, metalowych lakierowanych. To rozwiązanie łączące nowoczesność z tradycją.

Drewno posiada naturalne walory estetyczne. Wygląda doskonale w zestawieniu z różnymi materiałami: szkłem, stalą nierdzewną, stalą lakierowaną. Drewniane barierki i poręcze lub słupki w balustradach schodowych naturalnie ocieplają wnętrze - nadają mu przyjazny, domowy charakter.

Przekrój poręczy i balustrad może być okrągły lub kwadratowy. Profilowane słupki toczone lub rzeźbione, o przekroju owalnym lub okrągłym, to dobre rozwiązanie dla wnętrz klasycznych - tradycyjnych. Geometryczne, oszczędne w kształcie poręcze i balustrady, dobrze dopasowują się do wnętrz nowoczesnych i przestronnych.

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów połączenie materiałów to nierdzewne balustrady z drewnem malowanym na dowolny kolor.
W balustradach z drewnem stosujemy twarde drewno rodzime typu dąb, jesion czy buk oraz miękkie drewno sosnowe. Elementy z drewna kleimy warstwowo i barwimy na dowolny kolor poprzez bejcowanie lub lakierowanie. Na życzenie Klienta drewniane części balustrad mogą być wykonane również z drewna egzotycznego typu mahoń, heban, tek.

Elementy z drewna umieszczamy w pochwycie - poręczy balustrady lub w słupkach. Poręcze, tralki i sztachetki mogą być wykonane w całości  z drewna lub połączone ze stalą lub stalą nierdzewną.