schody

BALUSTRADA FRANCUSKA

Balustrada francuska

Portfenetr, nazywany oknem francuskim (z francuskiego: porte – drzwi i fenêtre – okno), wygląda jak wyjście na balkon i wymaga zastosowania balustrady francuskiej. Balustrada ta ma za zadanie chronić osoby wyglądające przez okno przed wypadnięciem, a jednocześnie stanowi element architektoniczny w fasadzie.

Balustrady francuskie (portfenetr) wykonujemy ze stali nierdzewnej lub konstrukcyjnej malowanej proszkowo albo ze stali ocynkowanej.  Portfenetr mogą mieć różnorodne wypełnienia, od układów rurek i profili poziomych, pionowych lub w łukowych, po wypełniania ze szkła, blachy i siatek. Funkcje balustrady mogą też pełnić samonośne tafle ze szkła. 

Balustrada francuska może zostać rozbudowana o element montażu kwietnika.

Mocowanie balustrad francuskich można przeprowadzić przed położeniem ocieplenia, po przez  zastosowanie marek, do których montuje się specjalnie długie wsporniki. Przechodzą one przez ocieplenie. Drugim sposobem montażu balustrad jest ich przytwierdzenie na gotową elewacje budynku. W celu dobrania odpowiedniego systemy montażu skonsultuj się z nami przez pracami ociepleniowymi.

Zapytaj o pomiar i wycenę !

Zobacz bogatą galerię zdjęć balustrad portfenetr.